Істория грошового обігу України

Історія Північного Причoрномор'я та його монетної справи

Виставки та експозиції

Публікації

Популярні проекти

Керівництво та адреса музею

Експертна комісіяНазад


   Засновник музею
Ru  En  Ua  
 


Адміністрація музея | Адреса музею

Одеське міське товариство колекціонерів

40-РІЧНИЙ ЮВІЛЕЙ ОКО

 

 

Коротка історична довідка

Одеське міське товариство колекціонерів (ОКО) як самостійна громадська організація культурно- просвітницького характеру існує з лютого 1972 року.

Коріння ОКО йдуть далеко в історію Одеси. Прабатьком її можна з повною підставою вважати Одеське товариство історії і старовин (0ТIC), засноване у 1839 р. Багато хто з фундаторів і керівників 0ТIC, хранителiв його музею були нумізматами і колекціонерами античності: М.М.Мурзакевич. Е.Р фон-Штерн, А.Л. Бертье-Делагард і багато хто інші. Членом цього суспільства був автор фундаментального каталога монет античних міст Північного Причорномор'я колекціонер-нумізмат П. О. Бурачков.

У 1914 р. міська дума Одеси зареєструвала статут Одеського товариства збирачів поштових марок Європи і Америки, в структуру якого нарівні з філателістами входили також нумізмати, бонiсти і представники інших напрямків колекціювання.

У довоєнний нас в Одесі було чимало відомих колекціонерів - нумізмати В. В. Воськресенський і М.А.Зільберман, бонист Е.И.Детилот і інші Незважаючи на те, що вони не були об'єднані в організацію, свої зустрічі колекціонери проводили регулярно, в основному, у сквері на Александровському проспекті.

У березні 1958 р. було організоване Одеське товариство колекціонерів (ОТК) з обласною і міською організаціями. Керівником обласної організації був вибраний відомий філателіст В.П.Харітонов. Головну роль в ОТК грала секція філателістів як найбільш численна. Представників інших напрямків в ньому було в 3 рази менш.

У 60-70 рр. відомими не тільки в Одесі, але і за її межами були такi колекціонери як нумізмати Петрідіс В.Л., Коциєвськиї А.С. і Олексіiв ВП.. бонiст Макандаров Г.І., фалерист Корченов В.К., філокартисти Ципоркис P.M.. Прихоцький А.И. і багато хто інші.

У лютому 1972 р. сталося розділення ОТК на дві самостійні громадські організації - Одеське товариство філателістів і Одеське міське товариство колекціонерів (ОКО). З цього часу ОКО має свій статут і офіс правління, власний членський квиток та значок.

Першим головою ОКО був вибраний моряк Репкін Б.Н. Надалі суспільство очолювали Едідович В.А. (1972-1981).

Красніцький В.П. (1981-1985). Тарсіс С.А. (1985-1991), Лобода П.Г. (1991-теперішній час).

У 80-90 рр. серед одеських колекціонерів найбільш видними були нумізмати Вайшенкер В.И. і Шадрін B.C., филокартист Дроздовськии Л.A., бонист Бісельман Я.Г.

Члени ОКО зробили великий внесок в культурне життя Одеси, заснували ряд нових. музеєв: Блещунов О.В. - муніципальний музей особистих колекцій. Білий А М. - музей порцеляни в м. Іллічівську, Ципоркис P.M. - музей "Стара Одеса". Лобода П.Г. - Одеський музей нумізматики.

Одеське товариство колекціонерів це не тільки найстарша і найбільша в місті громадська організація, але є структурою, що динамічно розвивається. Її ряди нині складаються із більше ніж 1500 членів.© The Odessa Museum of Numismatic 2000.