Істория грошового
обігу України


Історія
Північного
Причoрномор'я
та його монетної справи

Виставки та експозиції

Публікації

Популярні проекти

Керівництво
та адреса
музею


Экспертная комиссия


Назад


   Родина Лобода
Ru  En  Ua  
 


Родина Лобода


Підготовка нової статті у "Віснику"
Основою фондів Одеського музею нумізматики є приватна колекція відомого одеського нумізмата й громадського діяча Лободи П.Г., яку він передав у дарунок музею. У цій колекції зібрані понад 4 тисяч стародавніх і сучасних монет, а також інші артефакти, що відносяться до древньої історії України : антична кераміка, давньоруська дрібна пластика, стародавні банкноти й листівки. У цій колекції особливий інтерес для української історичної науки представляє чимала кількість унікальних і рідких стародавніх монет, що раніше не публікувалися в нумізматичній літературі.



Відбір експонатів для нової виставки

Лобода П.Г. і Лобода Ф.Я.

По батьківській лінії Петро Лобода є нащадком стародавнього українського (малоросійського) дворянського роду Лобод. Його предки заснувалися в Одесі на початку ХХ століття.

По материнській лінії Петро Лобода відноситься до російських родів Волкових та Мисіних. Обидві родини на початку ХХ століття проживали на Волзі - у Саратовській області.



Волков Ф.Т. і Волкова Г.О.

Герб дворянського роду Лобод

Герб роду Лободи внесений  у VII частину "Загального гербовника дворянських родів Російської імперії". Петро Лобода є дійсним членом Одеських Дворянських Зборів Півдня України.
Грамота Одеських Дворянських Зборів


Лобода Ф. Я.

Дід по батьку Лобода Петро Григорович (1890-1953 рр.) учасник двох Світових війн – Першої та Другої (Велика Вітчизняна війна). Офіцер. Керівник ряду одеських підприємств. Колекціонер, збирав монети, медалі та банкноти Російської імперії.

Бабуся по батьку Лобода Феодосія Яківна (1892-1969 рр.) мала двох дітей і п'ять онуків. Багато років працювала медсестрою в лікувальних установах Одеси.



Лобода П.Г.

Волкова Г.О.

Дід по матері Волков Федот Тимофійович (1892-1975 р.). Педагог, директор школи. Заслужений вчитель Росії. Брав участь у Першій світовій війні у чині штабс-капітана. Його ратним подвигам присвячена книга графа Морозова "За Волю, Батьківщину й Незалежність". Нагороджений срібним Георгіївським Хрестом і медалями за хоробрість.

Бабуся по матері Волкова (Мисіна) Ганна Олексіївна (1895-1968 рр.) мала чотири дочки й сина, численних онуків. Займалася домашнім господарством та вихованням дітей.


      

Волков Ф.Т.

Лобода Г.П.

Батько Лобода Григорій Петрович (1912-1989 рр.) в 30-х роках ХХ сторіччя працював кочегаром на судах Чорноморського морського пароплавства (ЧМП).
Брав участь у Радянсько-фінській війні (1939-1940) та у Великій Вітчизняній війні. Офіцер. Мав поранення, пройшов полон. Після війни й до виходу на пенсію працював шофером у різних організаціях Одеси. Колекціонував монети Росії й поштові марки Російського товариства пароплавства й торгівлі (РОПИТ) - попередника ЧМП.


           

Лобода Є.Ф.

Лобода Є.Ф.
Мати Лобода (Волкова) Євгенія Федотівна (1926 р.). Має трьох дітей, а також чотирьох онуків та двох правнуків. Приділяла багато уваги вихованню дітей та веденню домашнього господарства. Працюючи у різних установах Одеси, часто обиралася профспілковим керівником трудових колективів.



Лобода Є.Ф.

Лобода Є. Ф. двічі зробила паломництво у Святу Землю. Враження від знайомства із біблійними місцями та особисті релігійні погляди лягли в основу її книги "Бути Правді на Землі" та інші твори на тему християнського виховання підростаючого покоління. Учасник ряду телевізійних проектів, присвячених історії християнства. Академік літератури Академії "Фат'ян" (Одеса).



Курсант Петро Лобода

Сини Лобода Петро Григорович (1949 р.) і Лобода Семен Григорович (1950 р.) за прикладом батька стали моряками. Кадрові працівники ЧМП. Морські офіцери. Мають нагороди за участь у воєнних операціях у різних частинах світу.



Курсант Семен Лобода

Бабіна О.Г.

Дочка Бабіна (Лобода) Олена Григорівна (1952 р.). Працювала економістом Одеського головного поштамту. Делегат ХХII з'їзду Комуністичної партії України.



Бабіна О.Г.


Лобода П.Г. 1969



Лобода П.Г. 1976

Петро Лобода колекціонуванням монет захопився у шкільні роки. Крім них збирав поштові марки й банкноти різних країн та колоній, антикварні листівки. Працюючи на судах закордонного плавання й відвідуючи різні країни, постійно поповнював свої колекції після кожного рейсу.

В 1973-76 рр. працював в Одеському морехідному училищі - секретарем комітету комсомолу, заступником начальника факультету судноводіння,  викладачем.


<
Лобода П.Г. 1973



Лобода П.Г. 1987


Лобода П.Г. 1999






Одеський музей нумізматики

По закінченні роботи у ЧМП Петро Лобода в 1991 р. обирається керівником найбільшої й найстаршої громадської організації міста - Одеського товариства колекціонерів.

В 1994-2002 рр. депутат Одеської міської ради, а з 2002 р. - радник міськради з питань культури.

Засновник і директор Одеського музею нумізматики та його філії, постійний автор музейного друкованого збірника - "Вісника". Крім значної колекції монет античних міст Північного Причорномор'я й середньовічної Русі-України, зібрав також оригінальні колекції античної кераміки й дрібної пластики Київської Русі. Свої колекції передав у дарунок Одеському музею нумізматики.



Лобода П.Г. 2008






Галерея "Монетний двір"

Лобода П.Г. 2000

У жовтні 2000 р. під час конференції, організованої в м. Верона (Італія) Міжнародною академією геральдики князівської родини Свевіїв, був присвячений у лицарі Ордена Святого Гереона.



Лобода П.Г. 2000


Почесна грамота Верховної Ради України

Діяльність Петра Лободи по збереженню, збільшенню та вивченню пам'ятників культурно-історичної спадщини Українського народу відзначена нагородами Верховної Ради, Уряду, Національного банку України, керівництва Одеси й Одеської області.



Почесне звання "Заслужений працівник культури України"


Лобода І.П.

Син Лобода Ігор Петрович (1978 р.). Живе з родиною в Бресті (Білорусія). Працює начальником планово-економічного відділу автобусного парку міста Брест.           

Син Лобода Петро Петрович (1986 р.). Закінчив Одеський національний університет. Юрист.



Лобода П.П.


Глазова Н.П.

Дочка Глазова Наталя Петрівна (1981 р.). Живе з родиною в Одесі.

Працює заступником директора в Одеській філії Правекс-Банку.





Глазова Н.П.

  Сімейний альбом  




© The Odessa Museum of Numismatic 2009.