Вісник | Книги | Доповіді й cтатті | Альманах
Поряд з виставочно - експозиційною діяльністю музей проводить значну науково-дослідну роботу на базі монет зі своєї колекції і регулярно публікує її результати. Основою музейної колекції стала приватна колекція відомого одеського колекціонера-нумізмата Лободи П .Г. , що він передав музею в безкоштовне користування з метою її демонстрації та проведення науково-дослідної роботи. У цій колекції є чимале число неопублікованих унікальних і рідких монет, що представляють особливий інтерес для нумізматичної науки.
Метою науково-дослідної роботи є виявлення і фіксування найцікавіших і важливих для науки нумізматичних пам'ятників, у першу чергу незвичайних і унікальних монет, за допомогою дослідження і аналізу певних монетних груп. Результати цієї роботи публікуються в друкованому органі музею - науково-практичному збірнику "Вісник Одеського музею нумізматики" .
Метою випусків "Вісника" є ознайомлення наукових кіл, нумізматів, аматорів древньої історії та широкої громадськості з результатами наукових досліджень, включення в науковий обіг невідомих раніше історичних пам'ятників і поповнення Корпусу античних монет Північного Причорномор'я.
Постійно діючу Редколегію ”Вісника” очолює відомий одеський вчений, кандидат історичних наук, заступник директора Одеського археологічного музею і голова Одеського археологічного товариства Охотніков Сергій Борисович. Рецензують "Вісник" відомі фахівці в області античної нумізматики Північного Причорномор'я кандидат історичних наук Булатович С.А. і кандидат історичних наук Ізбаш Т.О.
На базі музейної колекції готуються монографії, реферати і доповіді до різних наукових конференцій, лекції й виступи перед учнівський молоддю й студентами, а також інші публікації. Зокрема, статті для суспільно-публіцистичного збірника - альманаху "Про що розповіла монета".
Замовити музейні публікації у форматі PDF можливо за допомогою
odnumus1999@gmail.com
|