Істория грошового обігу України

Історія Північного Причoрномор'я та його монетної справи

Виставки та експозиції

Публікації

Популярні проекти

Керівництво та адреса музею

Експертна комісія



Назад


   Засновник музею
Ru  En  Ua  
 


Адміністрація музея | Адреса музею

Одеське міське товариство колекціонерів

40-РІЧНИЙ ЮВІЛЕЙ ОКО

 

 

Коротка історична довідка

Одеське міське товариство колекціонерів (ОКО) як самостійна громадська організація культурно- просвітницького характеру існує з лютого 1972 року.

Коріння ОКО йдуть далеко в історію Одеси. Прабатьком її можна з повною підставою вважати Одеське товариство історії і старовин (0ТIC), засноване у 1839 р. Багато хто з фундаторів і керівників 0ТIC, хранителiв його музею були нумізматами і колекціонерами античності: М.М.Мурзакевич. Е.Р фон-Штерн, А.Л. Бертье-Делагард і багато хто інші. Членом цього суспільства був автор фундаментального каталога монет античних міст Північного Причорномор'я колекціонер-нумізмат П. О. Бурачков.

У 1914 р. міська дума Одеси зареєструвала статут Одеського товариства збирачів поштових марок Європи і Америки, в структуру якого нарівні з філателістами входили також нумізмати, бонiсти і представники інших напрямків колекціювання.

У довоєнний нас в Одесі було чимало відомих колекціонерів - нумізмати В. В. Воськресенський і М.А.Зільберман, бонист Е.И.Детилот і інші Незважаючи на те, що вони не були об'єднані в організацію, свої зустрічі колекціонери проводили регулярно, в основному, у сквері на Александровському проспекті.

У березні 1958 р. було організоване Одеське товариство колекціонерів (ОТК) з обласною і міською організаціями. Керівником обласної організації був вибраний відомий філателіст В.П.Харітонов. Головну роль в ОТК грала секція філателістів як найбільш численна. Представників інших напрямків в ньому було в 3 рази менш.

У 60-70 рр. відомими не тільки в Одесі, але і за її межами були такi колекціонери як нумізмати Петрідіс В.Л., Коциєвськиї А.С. і Олексіiв ВП.. бонiст Макандаров Г.І., фалерист Корченов В.К., філокартисти Ципоркис P.M.. Прихоцький А.И. і багато хто інші.

У лютому 1972 р. сталося розділення ОТК на дві самостійні громадські організації - Одеське товариство філателістів і Одеське міське товариство колекціонерів (ОКО). З цього часу ОКО має свій статут і офіс правління, власний членський квиток та значок.

Першим головою ОКО був вибраний моряк Репкін Б.Н. Надалі суспільство очолювали Едідович В.А. (1972-1981).

Красніцький В.П. (1981-1985). Тарсіс С.А. (1985-1991), Лобода П.Г. (1991-теперішній час).

У 80-90 рр. серед одеських колекціонерів найбільш видними були нумізмати Вайшенкер В.И. і Шадрін B.C., филокартист Дроздовськии Л.A., бонист Бісельман Я.Г.

Члени ОКО зробили великий внесок в культурне життя Одеси, заснували ряд нових. музеєв: Блещунов О.В. - муніципальний музей особистих колекцій. Білий А М. - музей порцеляни в м. Іллічівську, Ципоркис P.M. - музей "Стара Одеса". Лобода П.Г. - Одеський музей нумізматики.

Одеське товариство колекціонерів це не тільки найстарша і найбільша в місті громадська організація, але є структурою, що динамічно розвивається. Її ряди нині складаються із більше ніж 1500 членів.







© The Odessa Museum of Numismatic 2000.